Охорона периметра

Охорона периметра: ефективність, суть роботи та переваги

Одним із найефективніших способів захисту власного майна від несанкціонованого зазіхання, є установка периметральної охорони. Беззаперечна перевага такої системи в тому, що вона дозволяє помітити зловмисника ще до його проникнення на приватну територію, про що своєчасно оповіщає власника об'єкта. Щойно система «помічає» небажаного гостя, миттєво спрацьовує сигналізація, оповіщаючи оточуючих про можливе несанкціоноване вторгнення за допомогою сигналу тривоги (він надходить на контрольний прилад). Крім потужного звукового сигналу, система також вказує координати знаходження злочинця. Важливий момент: сучасні датчики не тільки видають сигнал про порушення встановлених зон периметра, в їх силах також виявити дрібні пошкодження паркану. Адже ні для кого не секрет, що підготовленому зловмисникові вдасться подолати навіть найвищі стіни. Щоб уникнути неприємних ситуацій, рекомендуємо скористатися профільними послугами.

Що таке охорона периметра?

Охорону території забезпечує сукупність цілого комплексу технічних приладів. Головне завдання – гарантія безпеки території, що знаходиться під охороною, а також зведення на «0» несанкціоноване проникнення сторонніх осіб.

Периметральна охорона дозволяє захистити не тільки певну територію, а й матеріальні цінності або об'єкти, які на ній розміщені. Важливим є і гарантія безпеки будь-якого цінного об'єкта від можливого акту вандалізму.

Незалежно від вибору системи охорони периметра, вона повинна враховувати наступні параметри:

 • відсутність невидимих ​​або, так званих, «мертвих зон» на об'єкті, території, ділянці;
 • автономність датчиків, що входять в комплектацію периметральної охорони (важливо: датчики не повинні залежати від погодних умов);
 • стійкість до грозових розрядів, електромагнітних випромінювань і т.д .;
 • датчики, що входять в комплект охорони периметра, не повинні бути помітні сторонньому погляду;
 • відсутність чутливості до зовнішніх чинників, наприклад, шум індустріального міста або проїжджаючого повз транспорту, гучні звуки птахів, тварин;
 • але найголовніше – це можливість виявити зловмисника ще до того, як він проник на об'єкт, що охороняється, перетнув встановлені межі або взагалі – проник на підприємство.

Які об'єкти потребують професійної периметральної охорони?

Помилково думати, що охорона периметра потрібна тільки великим промисловим підприємствам. У сучасному світі таку послугу замовляють власники заводів, бізнес-центрів, складських приміщень, автостоянок, жителі приватних будинків, котеджів і т.д.

Незалежно від об'єкта, периметральна система охорони включає в себе установку вуличних захисних огороджень, підбір спеціальних датчиків. Всі заїзди або виїзди з території захищають блокуючими приладами.

Слід зазначити, що комплектація периметральної охоронної системи підбирається індивідуально, орієнтуючись на запити клієнта і особливості об'єкту, що охороняється.

Які існують основні типи систем охорони периметра?

Серед систем такого типу виділяють 5 основних видів:

 • інфрачервоні – вони діляться на два види: пасивні та активні. Суть роботи першого варіанту: сигнал тривоги звучить, щойно об'єкт (зловмисник) «потрапив» в діапазон інфрачервоного випромінювання. Суть роботи другого варіанта: тривожний сигнал виникає у випадку переривання лазерного променя (невидимого для людини);
 • радіопроменеві – в комплекті: приймач і передавач. Система фіксує зловмисника, якщо він потрапить в радіус дії електромагнітного поля, створеного між передавачем і приймачем. Істотний недолік такої системи - це ймовірність помилкових «спрацювань» в зв'язку зі змінами погоди;
 • ємнісні – блокують верхню частину паркану. Підходять для захисту протяжних ділянок території;
 • геофони – їх монтують уздовж ділянки, що знаходиться під охороною, дотримуючись відстані між ними – 2-3 м. Недолік – висока чутливість до сильних перешкод з боку джерел сейсмічних сигналів;
 • вібраційні – головний елемент – це сенсорний кабель. Мікропроцесор «вміє» розрізняти справжні «спрацювання» від помилкових. Для цього користувач може задати необхідні параметри. Під час установки, слід враховувати висоту забору, адже він повинен бути таким, щоб при перетині, неможливо було до нього не доторкнутися.

У разі неможливості прокладання кабелів, сучасні технічні рішення дозволяють використовувати бездротові датчики. Тривожний сигнал передається за допомогою радіоканалу. А живлення таких датчиків – від автономного джерела.

Комплексна охорона периметра від компанії «ОХОРОННИЙ ХОЛДІНГ» включає в себе список технічних засобів захисту:

 • установка камери відеоспостереження;
 • організація КПП;
 • патрулювання території;
 • монтаж протипожежного обладнання.

Переваги замовлення послуги в компанії «ОХОРОННИЙ ХОЛДІНГ»:

 • досвід роботи – 9 років;
 • 60+ ГШР;
 • кваліфіковані охоронці;
 • інноваційне обладнання;
 • доступні ціни.

Нам довірили свою безпеку
всі партнери
Під нашим захистом більше 30,3 тисяч об'єктів по всій україні
Підписатися на розсилку цікавих новин і акцій від ОХОРОННОГО ХОЛДІНГУ
підписатися
Ми в соц. мережах / приєднуйтесь