Захист від злодіїв-кишенькових злодіїв

24.07.2017

Як захиститися від кишенькових злодіїв?

Щодня сотні містян стають жертвами вуличних грабіжників – кишенькових злодіїв. Останні – практично невловимі, бо ж довести вину – завдання не з простих.

Способы защиты от уличных воров — фото, ohholding.com.ua

Хто такі кишенькові злодії?

Як правило, це професійні злодії, котрі «спеціалізуються» на крадіжках з кишень і сумок. Вони вправно розставляють пастки і викрадають цінне майно.

Як впізнати кишенькового злодія?

Не маючи спеціальної підготовки, розпізнати у натовпі кишенькових злодіїв – досить складно. Грабіжники не виділяються з-поміж інших перехожих, вдягнуті у непомітний одяг і ніколи не перетинаються поглядами з іншими людьми. Іноді уважно спостерігаючи за перехожими, можна помітити людину, котра немов щось шукає поглядом. Однак, більшість професіоналів можуть контролювати свою поведінку. Тож, без підготовки, пересічна людина не зможе виявити крадія.

Як кишенькові злодії обирають жертву?

Перед тим, як скоїти злочин, грабіжники «оцінюють» поведінку людини, її зовнішній вигляд чи рівень уважності. Чим простіше здійснити задумане, тим вища вірогідність, що злодій «візьметься» за справу. Кишенькові грабіжники – хороші психологи. Якщо жертва виглядає безтурботною, захоплено веде розмову по телефону чи слухає у навушниках музику або читає книгу – це полегшує роботу правопорушнику. Демонстрація телефону чи гаманця або їх доступність – усе це формує комплексну оцінку у прийнятті крадієм остаточного рішення. Нерідко наявність речей, які складають високу цінність, видають їх власники, машинально перевіряючи: чи на місці вони.

Де кишенькові злодії крадуть найчастіше?

Здебільшого це багатолюдні місця, наприклад:

 • транспорт;
 • переходи, метро;
 • кафе, ресторани;
 • магазини, аптеки, банки;
 • жваві вулиці і парки і т.д.

Як правило, пік активності крадіїв припадає на ранок або вечір, зокрема «години пік».

Как работают карманники?

Працюють в парах або поодинці. Працюючи у парі, один із них навмисне привертає до себе увагу. Зокрема, голосно розмовляє по телефону, розігрує скандальні сцени чи іншими прийомами відволікає на себе увагу. Не виключено, що він може бути вдягнений у помітний одяг. У той же час, його колега непримітний і виконує основну роботу.

Існує умовна класифікація кишенькових злодіїв, яка відображає їх спосіб роботи. Наприклад, «ширмачі», носять у руках куртку або інший предмет, щоб прикрити свої злочинні дії. Також бувають:

 • «щипачі» – спритним рухом руки витягують предмет;
 • «трясуни» – вибивають предмет, наприклад, під виглядом турботи або дружнього вітання.

Інші злодії розрізають сумки, рюкзаки або кишені курток тонким лезом і витягують усе, що лежить всередині. Також існують і ті, хто підчіплює предмети гачком на волосіні, їх прозвали «рибалками».

Як спіймати кишенькового злодія?

Якщо злодій був необережний і ви помітили момент крадіжки, ви можете дати зрозуміти, що побачили протизаконні дії. У деяких випадках це допомагає, в інших – кишеньковий злодій тікає. Врахуйте, що грабіжники часто під час затримання просто викидають вкрадену річ, і після цього довести факт крадіжки стає неможливим, якщо поруч не виявилося камер відеоспостереження.

Як убезпечити себе від кишенькового злодія?

Щоб захиститися, дотримуйтеся таких рекомендацій:

 • не демонструйте гроші в багатолюдних місцях;
 • розраховуйтеся картою;
 • ховайте смартфон і гаманець у внутрішні кишені;
 • притримуйте сумку рукою;
 • знімайте рюкзак зі спини в громадському транспорті.

Аби уникнути неприємностей у випадку крадіжки, встановіть захист пін-кодом на смартфон, це убезпечить фінансові та особисті дані.

Що робити, якщо вас обікрали?

Ви можете звернутися до поліції. Можливо, що момент крадіжки потрапив на відео. Також в деяких випадках, якщо вкрадений телефон, існує ймовірність визначення його місця розташування по IMEI, але поліція рідко бере до уваги подібні заходи.

Підписатися на розсилку цікавих новин і акцій від ОХОРОННОГО ХОЛДІНГУ
підписатися
Ми в соц. мережах / приєднуйтесь