Системи контролю доступу. Як контролювати своїх співробітників?

20.09.2018

Системи контролю доступу СКД давно перестали бути розкішшю. Це раціональна стаття витрат підприємств і компаній, які турбуються про власну безпеку і імідж.

Комплекс дозволяє контролювати вхід/вихід співробітників, відвідувачів, транспорту. Інформація, що надходить через точки доступу, збирається і аналізується.

Навіщо це потрібно?

По-перше, обладнання відстежує виконання співробітниками своїх прямих обов'язків.

По-друге, система безпосередньо впливає на інформаційну безпеку компанії.

По-третє, комплекс дає можливість оперативно дізнаватися про виникаючі проблеми.

До системи пред'являються наступні вимоги:

· простота експлуатації,

· зручність.

СКД складається з таких пристроїв:

· ідентифікатор — зберігає дані про людину, це можуть бути електронні ключі, брелоки, карти (безконтактні та контактні);

· зчитувач — встановлюється, наприклад, на двері, може бути штриховим, магнітним;

· виконавчий пристрій — його функції може виконувати, наприклад, замок;

· контролер.

Процес простий: двері відкриються після того, як ви піднесете ідентифікатор до зчитувача.

Автономні і мережеві комплекси

Система першого типу відкриває доступ і контролює обмежену кількість приміщень. В даному випадку в контролері зберігається вся інформаційна база (ідентифікатори).

Система збирає дані (номер карти/брелока, дату, час) про проходження через точку доступу. Це дозволяє вести облік робочого часу, фіксувати пересування співробітників по території підприємства.

Мережеві СКД підходять для великих підприємств з великою кількістю працівників. Прохідні, обладнані турнікетами, є точками доступу.

Біометрія

Для особливо секретних приміщень використовують біометричні системи контролю доступу. Вони реагують на:

· голос;

· відбиток руки або пальців;

· сітківку;

· риси обличчя.

Ця установка гарантує вхід в приміщення тільки того співробітника, який володіє відповідним доступом. У разі фіксації робочого часу, адміністрація отримує достовірні дані про вхід/вихід працівників.

Однак застосування таких комплексів можливо не в будь-яких ситуаціях. Наприклад, системи контролю доступу за відбитком пальця не підійдуть підприємствам, де працівники відзначаються брудними руками (цехи, майстерні). Устаткування може легко вийти з ладу. А ось для чистих офісів (банки) це ідеальний вибір.

Біометричні СКД — оптимальний вибір для великих підприємств або компаній, де періодично змінюються працівники. Щоб регулярно не купувати нові замки, необхідно просто видалити із загальної бази користувача. Людина, яка раніше відвідувала об'єкт, більше не зможе цього зробити.

Компанія «Охоронний Холдінг» встановлює біометричні системи контролю доступу Україна. Ми розробимо для вас проект, запустимо його в експлуатацію і проведемо технічне обслуговування.

На даний момент «Охоронний Холдінг» забезпечує захист понад 30 тис. об'єктів по всій країні. Працюємо з промисловим сектором, бізнесом і приватними особами.

 

Підписатися на розсилку цікавих новин і акцій від ОХОРОННОГО ХОЛДІНГУ
підписатися
Ми в соц. мережах / приєднуйтесь