Як вберегти себе від прослуховування, стеження і перехоплення особистої інформації?

06.10.2018

У століття повального використання смартфонів — захист гаджетів від прослушки є дуже актуальною темою. Причому хвилює вона не тільки політиків і бізнесменів, а й звичайних громадян, які не бажають, щоб їхні персональні дані стали надбанням третіх осіб.

Відразу слід зазначити, що не існує універсального способу виявлення факту прослуховування. Є непрямі ознаки, які можуть на це вказувати. Перешкоди під час розмови, постійно нагрітий акумулятор, швидка розрядка батареї, повільний інтернет, мимовільне вимикання — все це може вказувати на те, що прослушка телефону є.

Основні способи захисту

Для того щоб спілкуватися по телефону без хвилювань, необхідно:

· не передавати гаджет чужим людям;

· перейти на інтернет-дзвінки і відеозв'язок;

· виймати сім-карту, а краще батарею з телефону, щоб зберегти конфіденційність;

· звертати увагу на фонові звуки і шум;

· користуватися стандартом зв'язку CDMA.

Встановіть пароль на вхід у смартфон, блокування екрану. Це дозволить запобігти використанню телефону сторонніми, а також витоку конфіденційної інформації.

Прослушка мобільних телефонів, що працюють за стандартом CDMA, важка. Тому перехід з GSM це нехай і радикальний, але ефективний захід.

Взагалі, можна порекомендувати користувачам, стурбованим інформаційною безпекою придбати звичайний кнопковий мобільний телефон. Чим простіша модель, тим краще. Такі пристрої не схильні до атак вірусів.

Як правило, стежать за абонентами не спецслужби, а програми, призначені для крадіжки персональних даних. Їх можна використовувати, наприклад, для злому банківських додатків і крадіжки грошей з карт. Тому не варто встановлювати на смартфон незнайоме програмне забезпечення і неперевірені програми. Не переходьте за сумнівними посиланнями і користуйтеся багаторівневою аутентифікацією. В цьому випадку прослушка телефону за номером вам не загрожує.

Використовуйте для розмов програми, наприклад, Skype, Telegram, Viber. Це безпечніше, ніж GSM-спілкування. Але зверніть увагу, що у кожного месенджера свій рівень захисту.

Якщо запит «прослушка телефонів як дізнатися» актуальний для вас, зверніть увагу на ту інформацію, яку ви викладаєте у відкритому доступі. Чи повинні люди знати ваш номер мобільного або дані про сім'ю.

Компанія «Охоронний Холдінг» надає послуги в сфері інформаційної безпеки з 2012 року. Ми працюємо з приватними особами, бізнесом і промисловим сектором. Маємо в своєму розпорядженні штат досвідчених, кваліфікованих співробітників і сучасну сертифіковану техніку.

 

Підписатися на розсилку цікавих новин і акцій від ОХОРОННОГО ХОЛДІНГУ
підписатися
Ми в соц. мережах / приєднуйтесь