Як працює датчик руху охоронної сигналізації?

30.09.2018

В охоронних системах застосовуються різні типи сповіщувачів (датчиків), які призначені для виявлення осіб, які несанкціоновано проникли на територію під охороною. У цій статті ми розповімо про типи пристроїв і поговоримо про підключення датчика руху сигналізації.

Працює обладнання за рахунок аналізу хвиль. Залежно від цього виділяють наступні типи сповіщувачів:

· інфрачервоні,

· радіохвильові,

· ультразвукові,

· комбіновані.

Передача сигналу при цьому може вестися по дротах, а також існують бездротові датчики.

За зоною виявлення сповіщувачі поділяються на:

· об'ємні — контролюють внутрішній об'єм приміщення;

· лінійні — використовуються частіше для протяжних периметрів, зокрема, коридорів;

· поверхневі — застосовуються для дверей, вікон.

Інфрачервоні сповіщувачі

Реагують на тепло, що випромінюється об'єктом. Однак статичне тіло датчик не розпізнає. Встановлюються на висоті 2,5-3 метра. В якості опори виступають несучі конструкції, які несприйнятливі до вібрацій. ІЧ сповіщувачі реагують на засвітку і конвекційні потоки. Тому їх не можна розміщувати поруч із опалювальними приладами та потужними джерелами світла.

Деякі датчики дозволяють налаштовувати чутливість і не реагують на тварин.

Радіохвильові і ультразвукові сповіщувачі

Визначають об'єкт за перепадами частоти радіосигналу, який відбивається від рухомого об'єкту. Ультразвукові датчики працюють за таким же принципом. Тільки замість радіосигналу використовується ультразвук.

Комбіновані

Мають високу достовірність за рахунок використання сильних сторін радіохвильових і інфрачервоних сповіщувачів.

Монтаж і підключення датчика руху до сигналізації

Для монтажу датчиків слід обирати конструкції, які не схильні до вібрацій. Це необхідно для того, щоб уникнути помилкових спрацьовувань. Висота установки має не менш важливе значення. Як правило, вона складає не менше 2-3 метрів.

Безумовно, сповіщувачі мають встановлюватися на шляху можливого просування зловмисника.

Бездротові датчики зручні для приміщень з уже виконаним ремонтом. Кожен з них отримує унікальний код. Після того як виконано підключення датчика руху охоронної сигналізації, пристрій автоматично включається в робочий режим. Ще один нюанс бездротових датчиків полягає в тому, що вони адресні. Іншими словами, в разі спрацювання системи, можна точно визначити, який сповіщувач зафіксував загрозу.

Що стосується дротових датчиків, то вони можуть бути встановлені на будь-якій відстані від приймально-контрольного пристрою. Це оптимально для великих приміщень. До того ж, обладнання не вимагає частого техобслуговування.

Компанія «Охоронний Холдінг» пропонує охоронні послуги широкого спектру — від захисту житла до забезпечення безпеки під час проведення масових заходів. Ми співпрацюємо з приватними особами, бізнесом, великими промисловими підприємствами. На даний момент контролюємо більше 30 тис. об'єктів по всій Україні.

Наші співробітники підготують індивідуальний проект під ваші завдання, проведуть підключення охоронної сигналізації, введуть систему в експлуатацію, виконають технічне обслуговування. І все це оперативно, якісно і надійно.

Підписатися на розсилку цікавих новин і акцій від ОХОРОННОГО ХОЛДІНГУ
підписатися
Ми в соц. мережах / приєднуйтесь