Як правильно створювати і зберігати паролі від облікових записів і пошти

31.03.2021

В особисте життя і професійну діяльність кожного з нас міцно «увійшли» соціальні мережі. Ми обмінюємося фотографіями, щодня листуємося в різних месенджерах, вітаємо один одного зі святами. Для того, щоб побачити родича або друга, який проживає на іншому континенті, тепер зовсім не обов'язково купувати квиток і поспішати на зустріч. Досить зв'язатися з ним по відеозв'язку і побачити його на власні очі. Але часом така «відкритість» може зіграти з нами злий жарт. Інформація, призначена для особистого користування, може стати надбанням громадськості.

 Крім поширення такої інформації стороннім людям, ви ризикуєте і втратити власний бізнес, особливо, якщо ведете активний бізнес-профіль в соціальних мережах. Останній пункт дуже актуальний, адже з кожним роком все міцніше закріплюється думка: «Якщо твій товар не представлений у соцмережах, значить його просто немає». З огляду на сукупність усіх цих факторів, питання кібербезпеки стає вкрай важливим.

 Надійно захистити власний комп'ютер або мобільний телефон від хакерів і убезпечитися від зазіхань зловмисників, допоможе правильно підібраний пароль.

Вимоги щодо надійності паролю

Реєструючись кожен раз на новому сайті або в новій соціальній мережі, у нас постійно в голові виникає думка «Який пароль придумати?». Не варто забувати про роль пароля в питанні збереження конфіденційної інформації. Всі ми знаємо, що використання слабкого пароля - це пряма дорога до злому облікових записів різними зловмисниками і хакерами. Що таке слабкий пароль?

Для визначення низького рівня захищеності пароля, існує пару простих ідентифікаторів:

- пароль містить не більше 12 символів;

- у вигляді пароля використовується відоме слово, яке легко підібрати, пов'язавши його з вашими особистими даними: ПІБ, дата і рік народження, кличка улюбленої тварини, дівоче прізвище і т. д .;

- в якості пароля - назва компанії, відділу, посади;

- стандартні поєднання символів на клавіатурі: такі, як - 1234, 4321 або qwerty.

Всі ці комбінації уздовж і поперек вивчені навіть хакерами-початківцями і стануть легким способом зламати ваш обліковий запис.

Які паролі використовувати не можна?

Усіма вищеперерахованими варіантами паролів ні в якому разі не можна користуватися. Такі комбінації цифр і букв рівносильні тому, якби ваші облікові записи залишалися і зовсім без паролів.

Пароль для ВК, електронної пошти і е-майл повинен мати, як мінімум, середній рівень складності. Те ж саме стосується і для вигадування паролів для скайпу, для телефону з операційною системою Android, на айфон (для apple id), для paypal або для вай-фай.

Важливий момент: ні в якому разі, не зберігайте пароль від всіх облікових записів, записаним на папірці, в нотатках в смартфоні, на візитці в гаманці і т. д. Що стосується втрати мобільного телефону або гаманця, ви не тільки позбудетеся грошей або цінних речей, але і запропонуєте зловмисникам вхід до всіх ваших облікових записів.

Як створити надійний пароль, який можна запам'ятати?

Далі ми розповімо, як придумати безпечний пароль. Ми не хочемо, щоб ви ламали голову над тим, як вигадати складний пароль, тому надаємо слушні поради та рекомендації щодо підбору вашого особистого коду.

Показник надійність - це пароль з 8 символів, що складається з цифр, що включає комбінації, підібрані на англійській мові, чергування малих і великих літер. Безпечний пароль - той, який не включає вашу персональну інформацію і не є розповсюдженим словом на будь-якій іноземній мові, жаргоні або діалекті.

Як правильно зберігати паролі

Наші рекомендації для безпечного збереження паролів - це використання менеджерів паролів, наприклад: EnPass, Dashline, KeePass і CommonKey. Крім гарантії безпеки, менеджери паролів надають ще інші необхідні функції. Наприклад, використання менеджерів паролів у вигляді, так званого, сейфа від всіх ваших облікових записів. Більше немає потреби копирсатися в своїй пам'яті, щоб згадати заповітні комбінації. Крім цього, менеджер паролів допоможе генерувати вам новий власний код входу в обліковий запис (не треба ламати голову і вигадувати новий пароль) і до того ж стане в нагоді під час підключення до VPN.

Як захистити себе від злому пошти та акаунта?

Ми рекомендуємо вам використовувати кілька простих, але дуже дієвих порад, щоб убезпечити свої облікові записи від злому.

Реєструючи новий обліковий запис, не забувайте використовувати двухфакторну аутентифікацію. Користь такої функції в тому, що крім традиційного введення пароля, запитується ще код-підтвердження зі смартфона у вигляді смс-ки або телефонного дзвінка.

Ні в якому разі не переходьте за підозрілими посиланнями, які вам надходять на різні месенджери або ж ви їх знаходите у власній електронній пошті. Навіть, якщо такий лист надійшов від ваших друзів або знайомих, все одно не відкривайте такі повідомлення. Акаунти близьких вам людей просто могли зламати.

Для кодування інтернет-з'єднання і анонімності дій, користуйтеся VPN-сервісом. Таким чином, ви захищаєте свої дані і до того ж зустрічаєте менше контекстної і таргетованої реклами на просторах інтернету.

На свій комп'ютер або ноутбук встановіть надійний і потужний антивірус і намагайтеся не користуватися загальнодоступною вай-фай-мережею.

Не забувайте про регулярні оновлення програм і додатків на десктопах і смартфонах.

Всі ці нехитрі способи допоможуть вам захистити свої гаджети і уникнути протизаконного поширення вашої особистої інформації.

Ваша найкраща цифрова безпека - «ОХОРОННИЙ ХОЛДІНГ»

Посилити безпеку і захист допоможе профільна послуга від компанії «ОХОРОННИЙ ХОЛДІНГ» - технічний захист інформації. Наші фахівці зможуть убезпечити ваші комп'ютери, ноутбуки і смартфони від сторонніх втручань і зберегти конфіденційність в листуванні і телефонних переговорах.

Підписатися на розсилку цікавих новин і акцій від ОХОРОННОГО ХОЛДІНГУ
підписатися
Ми в соц. мережах / приєднуйтесь