8 способів прослухати ваш кабінет

04.10.2018

Хто володіє інформацією, той володіє світом. Якщо цінні відомості потрапляють до рук конкурентів, бізнес може серйозно постраждати і понести чималі збитки. Експерти підрахували, що недобросовісна конкуренція є причиною збитковості більш ніж 65% компаній. Прихована прослушка кабінету — актуальна тема, яка стосується не тільки представників бізнесу, але й громадських діячів, а також усіх, хто думає про власну безпеку.

Існує велика кількість способів і пристроїв, які дозволяють прослухати офіс. В основному вони поділяються на ті, які використовуються на відстані і локальні, тобто знаходяться безпосередньо на об'єкті.

Прослуховування на відстані

Якщо встановити жучок або диктофон неможливо, може застосовуватися спрямований мікрофон. Він здатний вести аудіозапис на дистанції до 100 м. Наближатися до об'єкту не потрібно — в цьому його плюс. Але візуально пристрій досить помітний і вимагає маскування. В якості альтернативи йому використовується лазерний мікрофон. Він має набагато більший радіус дії - 500 м. Але і коштує значно дорожче.

Прослуховування може працювати через стіну. Причому воно спокійно «візьме» перешкоду товщиною понад 30 см. Пристрій тулиться до стіни і регулюється під потрібні параметри.

Локальні пристрої

Досить однократного відвідування об'єкта, щоб встановити прослуховувальну апаратуру.

Радіожучки передають сигнал по радіоканалу. Мають якісний звук, мініатюрні габарити, можуть встановлюватися без необхідності демонтажу. GSM-жучки — альтернатива попередньому типу обладнання. Мають велику, фактично нічим не обмежену, дальність сигналу і тривалий час роботи.

Диктофони — ще один засіб прихованого спостереження. Можуть працювати кілька діб, мають невеликі розміри. Однак для отримання потрібних відомостей потрібен наступний зйом пристрою.

Де шукати?

Для тих, хто задається питанням «прослушка як виглядає», буде цікаво дізнатися, що будь-який предмет може приховувати загрозу. Ручки, запальнички, настінний, підлоговий, або навіть наручний годинник, зарядні пристрої для гаджетів, планшети, ноутбуки, чашки, рамки для фотографій — мініатюрний мікрофон може ховатися у будь-якому з цих предметів.

8 способів прихованого прослуховування

Радіомікрофон або жучок можна закріпити під столом просто на скотч. Може маскуватися в будь-яких предметах інтер'єру — від штор до квіткового кашпо.

Стільниковий телефон - за допомогою спецобладнання можна підключитися до телефону з будь-якої відстані і слухати вхідні та вихідні дзвінки, а також будь-які розмови, які відбуваються в робочому кабінеті.

Диктофон зловмисники приносять з собою і залишають включеним в кабінеті.

Телефонні лінії — жучок кріпиться на дротах в телефонній або звичайній розетці на 220В.

Вікна кабінету прослуховуються за допомогою лазерного мікрофона.

Комп'ютер або ноутбук — з екрана можуть «зчитуватися» потрібні дані за допомогою спецобладнання.

Приховані відеокамери, як і жучки, можуть вбудовуватися в предмети інтер'єру.

Стіни, стеля, вентиляція і навіть труби опалення можуть бути цікаві зловмисникам, які працюють за допомогою стетоскопа.

Як перевірити чи є прослушка в кабінеті? На це питання є дві відповіді. По-перше, ви можете зробити це самостійно. Візуально огляньте приміщення. Перевірте, чи не з'явилося щось в кабінеті, чого раніше в ньому не було. Що виглядає або лежить дивно? Цей спосіб поверхневий і, як правило, малоефективний.

Більш надійний варіант — довіртеся професіоналам. Якщо ви збираєтеся на важливу зустріч в незнайоме місце, якщо є сумніви в чесності партнерів, а також домашнього персоналу, підозрюєте стеження — необхідно провести перевірку.

Компанія «Охоронний Холдінг» спеціалізується на виявленні пристроїв стеження в приміщеннях і технічних приладах. Ми скануємо лінії телефонного зв'язку, електроживлення, виконуємо радіомоніторинг об'єкта, досліджуємо спектр електромагнітного поля, скануємо предмети методом локації нелінійностей, проводимо обстеження тепловізором, оптичне сканування, обстеження транспорту на наявність сторонніх GPS-трекерів, надаємо спеціальну апаратуру, яка унеможливлює запис голосу під час переговорів.

Ми знаємо все про те, як визначити чи є прослушка в приміщенні. У нас значний штат кваліфікованих фахівців і сучасна матеріально-технічна база, що складається з сертифікованих пристроїв.

Підписатися на розсилку цікавих новин і акцій від ОХОРОННОГО ХОЛДІНГУ
підписатися
Ми в соц. мережах / приєднуйтесь