Охорона периметра і дворів

Охорона житлових комплексів: що це і як влаштована система?

Житлові комплекси користуються неабияким попитом. Як правило, це нові будинки, компактно розташовані на виділеній території. За рахунок великого скупчення людей, зазвичай заможних, житлові комплекси привертають увагу зловмисників - тих, хто бажає збагатитися за чужий рахунок. Тому найчастіше безпека ЖК гарантована використанням технічних засобів і послуг охоронних служб.

Охорона ЖК - це ряд заходів, націлених на запобігання та нейтралізацію небажаних ситуацій. Для забезпечення захисту, крім технічного обладнання, часто використовується і фізична охорона. Таке поєднання дозволяє підвищити рівень безпеки і забезпечити комфорт усім жителям. Способи захисту ЖК ЖК бувають двох типів - закритого і відкритого. У першому випадку весь периметр захищений парканом, а в другому - огорожі немає і зайти на територію може будь-яка людина. При цьому організувати охорону можна в обох випадках, використовуючи різні засоби.  

Види охорони житлових комплексів (ЖК):

 • фізична охорона;
 • домофон;
 • відеоспостереження;
 • охоронно-пожежна сигналізація.

Фізична охорона передбачає обов'язкову присутність співробітників охоронної компанії на території об'єкту. Це можуть бути як піші та автомобільні патрулі, так і стаціонарне розміщення, наприклад, КПП.  Стаціонарний варіант раціонально використовувати тільки в житлових комплексах закритого типу, а патрулювання підходить і для закритого, і для відкритого. При цьому керуюча компанія або жителі кооперативу можуть підписати договір із охоронною службою та огородити територію, щоб посилити захист.  Домофони бувають двох видів - традиційні і СКУД.У першому випадку це доступ за допомогою магнітного ключа, що забезпечує не дуже якісний рівень захисту, а в другому - домофон інтегрується в систему контролю обліку доступу. Домофони розміщуються при вході в під'їзди, а також на хвіртці при вході на територію закритого типу.  Системи відеоспостереження розміщуються як по периметру, так і в під'їздах. Усі дані з відеокамер передаються на центральну панель, де за тим, що відбувається, спостерігають співробітники охоронної компанії.  Крім захисту від зловмисників, житло потребує і захист від пожеж. Займання навіть однієї квартири в багатоквартирному будинку несе велику загрозу всьому під'їзду. Для цього встановлюються спеціальні датчики обліку диму і температури. Додатково може монтуватися і система гасіння вогню.

Система захисту та охорони житлових комплексів складається з:

 • установки огорожі по периметру;
 • установки КПП;
 • установки відеоспостереження всередині об'єкта (ліфти, сходи);
 • установки відеоспостереження на всій території і для паркінгу.

Охоронний пост фіксує будь-які тривожні сигнали і оперативно вживає заходів. У разі виникнення позаштатної ситуації, на об'єкт вирушає підрозділ швидкого реагування.  КПП може оснащуватися системою автоматичного пропуску за номерами автомобілів жителів ЖК. Комплекс технічних засобів формується індивідуально в залежності від побажань щодо рівня захисту.  

Чи є відмінність охорони ЖК від охорони багатоквартирного будинку?

Під час охорони багатоквартирного будинку не завжди є можливість використовувати весь комплекс захисних методів. Все залежить від специфіки об'єкту. Територія багатоквартирного будинку, як правило, менше, ніж територія житлового комплексу, тому підбір засобів захисту може відрізнятися. Найчастіше вона обмежується домофоном, консьєржем із доступом до тривожної кнопки. Замість консьєржа можна скористатися і послугами охоронця, який буде контролювати пропуск жителів і стежити за тим, що відбувається, завдяки камерам відеоспостереження.  

Ціни на послуги охорони житлових комплексів

Вартість безпосередньо залежить від специфіки об'єкта.

Значення має:

 • площа території;
 • кількість КПП;
 • оснащення охоронців;
 • кількість камер, домофонів, датчиків і т. д.

Як правило, після укладення договору, в оплату охоронних послуг входять щомісячні комунальні платежі, які жителі оплачують керуючій компанії. Сума розраховується, виходячи із кількості жителів, їх платоспроможності і вимогам щодо рівня охоронних заходів.  Як вигідно замовити послуги з охорони ЖК від компанії «ОХОРОННИЙ ХОЛДІНГ»?  Компанія Ohholding працює на ринку охоронних послуг із 2012 року. Ми надаємо ліцензійний і висококваліфікований захист. В арсеналі охоронних систем тільки перевірені і надійні рішення, які відповідають актуальним викликам. Замовити послугу від «ОХОРОННОГО ХОЛДІНГУ» ви можете в Києві, Запоріжжі та інших містах країни. Фахівці обов'язково оглянуть об'єкт і запропонують оптимальні варіанти охорони. Зробіть свій ЖК острівцем безпеки за допомогою послуг Ohholding!

Підписатися на розсилку цікавих новин і акцій від ОХОРОННОГО ХОЛДІНГУ
підписатися
Ми в соц. мережах / приєднуйтесь