Охорона великих територій

Охорона об’єктів великої протяжності є однією з найпопулярніших послуг, що пропонує своїм клієнтам компанія «ОХОРОННИЙ ХОЛДИНГ». Питання гарантування безпеки таких територій вимагає відповідального вирішення, адже більшість з об’єктів мають високу загрозу виникнення небезпеки або й зовсім – систематично їй піддаються. Грамотна організація охорони будь-якого об'єкта, вимагає індивідуального підходу і включає в себе ухвалення нетривіальних рішень, оскільки правильно підібрані заходи безпеки, не тільки забезпечують повноцінний цілодобовий контроль всієї території, а й захищають об'єкт від несанкціонованого проникнення зловмисників, розкрадань і хуліганських дій.

Для яких об'єктів великої протяжності актуальне питання організації охорони?

Найчастіше, більшість об'єктів, які займають велику площу, характеризує повна або часткова відсутність огороджень, що неминуче несе за собою вагомі фінансові втрати: наприклад, крадіжка технічного обладнання, комунікацій, виробленої продукції, псування природних ресурсів. Однак, варто не забувати, що звести огорожу можливо не на всій території. Наприклад, немає ніякого сенсу встановлювати огорожу вздовж площі, засіяної врожаєм. У такому випадку ефективнішою буде організація фізичної охорони: патрулювання території за складеним маршрутом (зазначимо, що напрямки можуть періодично змінюватися, щоб не дати злочинцям шанс, запам'ятати прокладений маршрут патрулювання), а також установка захисних технічних засобів (системи відеоспостереження та монтаж сигналізацій).

Важливо відзначити, що зведення нанівець крадіжки врожаю, виробленої продукції чи технічного обладнання, у повній мірі компенсує витрати, передбачені на підготовку і реалізацію послуг охоронної компанії. Крім цього, перед тим, як визначити її вартість, професійне охоронне агентство ретельно досліджує об'єкт, визначає зони, де найімовірніше можливе виникнення загрози або небезпечної ситуації і вказує кількість таких вразливих місць (наприклад, місця з обмеженою видимістю або найбільш віддалені зони). Фахівці в сфері охорони і безпеки також визначають об'єкти, які найімовірніше можуть викликати підвищений інтерес зловмисників.

Тільки організація комплексних заходів щодо забезпечення захисту територій великої протяжності гарантує високий рівень захищеності. Таким чином, на сьогоднішній день існує величезна кількість таких об'єктів. Найпоширеніші – це агрокомплекси (на таких об'єктах обов'язковими заходами захисту є: контроль збереження насіння, моніторинг чіткого виконання всіх пунктів технологічного процесу і спостереження за переміщенням сільськогосподарського транспорту); заповідники (контроль дбайливого ставлення співробітників і відвідувачів до різноманіття флори і фауни); організація захисту трубопроводів (виключення ймовірності несанкціонованих врізок, контроль зони відчуження і охорона переходів і обладнання).

Особливості охорони великих територій

Головна функція захисту об'єктів великої протяжності – виявити правопорушника ще на підступах до об'єкту, що охороняється і оперативно сповістити про потенційну загрозу. Найчастіше, низька ефективність охорони об'єктів, що займають велику площу, викликана великими фінансовими витратами і людським фактором. Чим більшою стає територія, тим вищою стає ціна на послуги фізичної охорони, адже збільшується кількість співробітників, необхідних для забезпечення захисту площі. Не кожен підприємець готовий підвищувати витрати на організацію системи охорони, не вбачаючи в цьому доцільність, тому про будь-яку ефективність захисту об'єктів великої протяжності із залученням мінімальної кількості охоронців, годі й казати.

У такому випадку, варто скористатися комбінованим підходом: організація фізичної охорони + установка інноваційних технічних засобів захисту, що забезпечують цілодобове спостереження за територією і своєчасне реагування на надзвичайну ситуацію. У чому відмінність охорони великих територій від інших видів охорони? У необхідності точно повторювати контури периметра; бути непримітною; виключати ймовірність фіксації «мертвих зон»; не реагувати на кліматичні зміни й інші перешкоди (в т.ч. штучно створені правопорушниками).

Організація охорони територій великої протяжності

Для кожного виду об'єкта розробляється індивідуальний план охорони, з урахуванням вимог і побажань замовника, а також особливостей об'єкта. Але все ж існує певний загальний алгоритм роботи:

 •  попередня оцінка об’єкта;
 •  підписання договору з замовником;
 •  розробка індивідуального проекту захисту території;
 •  розстановка патрулів;
 •  розміщення покажчиків та інших попереджувальних знаків про охорону ділянки;
 •  забезпечення контролю над патрулюванням та організація звітності про проведені роботи.

Технічне оснащення охорони територій великої протяжності

Комплексне оснащення охорони територій великої протяжності – це сукупність ряду послуг для забезпечення надійного захисту об'єкта. Наприклад:

 •  встановлення сигналізації і системи відеоспостереження;
 •  організація КПП (за необхідності);
 •  патрулювання територій:
 •  установка протипожежного устаткування (за необхідності).

Механізм патрулювання

Обов'язкові умови для організації патрулювання будь-якого об'єкта:

 • розробка та затвердження індивідуального маршруту патрулювання;
 • затвердження графіку роботи працівників: час і періодичність обходів території;
 • визначення особливо вразливих зон, що вимагають підвищеної уваги;
 • тісна робота з ГШР: при виникненні найменшої небезпеки, на об'єкт в той же час виїжджає екіпаж і ліквідує загрозливу ситуацію.

Чому охорону територій великої протяжності варто замовити в ТОВ «ОХОРОННИЙ ХОЛДИНГ»?

Наша охоронна компанія має 9-річний успішний досвід роботи на українському ринку. За цей час ми організували безпеку об'єктів різного масштабу по всій території України. Серед наших переваг:

 •  розробка індивідуального плану охорони кожного об'єкта;
 •  підключення об'єкта до пульта централізованого спостереження;
 •  оперативний приїзд ГШР - 5-7 хв .;
 •  цілодобовий моніторинг об'єкту та технічна підтримка;
 •  дублювання каналів передачі тривожних сигналів;
 •  використання програмного забезпечення світового рівня;
 •  високий професіоналізм всіх співробітників, які підберуть оптимальний варіант надійного захисту об'єктів великої протяжності;
 •  використання новітніх технологій в сфері охорони;
 •  найкоротші терміни взяття об'єкта під охорону;
 •  мінімізація витрат клієнта.

Відгуки про цю послугу
Відгуків поки немає. Станьте першими!
Нам довірили свою безпеку
всі партнери
Під нашим захистом більше 30,3 тисяч об'єктів по всій україні
Підписатися на розсилку цікавих новин і акцій від ОХОРОННОГО ХОЛДІНГУ
підписатися
Ми в соц. мережах / приєднуйтесь